Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

CAE Forum

CAE Forum 2021


Park Holiday Congress & Wellness Hotel – Praha Benice

Společnost TechSim Engineering – Solution Partner společnosti SIEMENS, si Vás dovoluje pozvat na 6. ročník odborné konference CAE Forum 2021 zaměřené na poslední trendy z oblasti výpočetních simulací a digitální transformace průmyslu.

Konference bude tradičně dvou denní, kdy první den bude zaměřen na CAE simulace a druhý den bude v rámci konference probíhat ELMAG Forum, které je sem přesunuto z důvodu covidu-19.

Pro vstup na konferenci je nutné doložit bezinfekčnost na COVID-19, a to:

  1. Platným očkováním (EU certifikát) – očkování je platné od uplynutí 14 dnů ode dne druhé dávky (dvoudávková vakcína), příp. od uplynutí 14 dnů ode dne první dávky (jednodávková vakcína)
  2. Absolvování testu s negativním výsledkem (platnost PCR testu je 7 dní, platnost antigenního testu je 72 hodin); je nutné mít platný test po celou dobu konání konference
  3. Doložit laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19 v předchozích 180 dnech
     

Hlavní řečníci

[Uruba.jpg]

Prof. Ing. Václav Uruba, CSc.

vystudoval Fakultu strojní na ČVUT. Má za sebou řešení celé řady projektů a napsal více než 450 příspěvků v časopisech a sbornících konferencí. Od roku 2014 působí jako profesor na Západočeské Univerzitě v Plzni a současně je i vedoucím laboratoře na Ústavu termomechaniky AV ČR.

[Chmelko.jpg]

doc. Ing. Vladimír Chmelko, PhD.

Ústav aplikovanej mechaniky a mechatroniky Strojnícka fakulta STU v Bratislave. Vyštudoval Strojnícku fakultu STU v Bratislave odbor Aplikovaná mechanika. V rokoch 1988 - 90 pôsobil v Ústave materiálov a mechaniky strojov SAV. Od 1990 pôsobí na Strojníckej fakulte STU v Bratislave, v rokoch 2007 - 2015 ako vedúci Oddelenia Pružnosti a pevnosti. Bol vedúcim viacerých výskumných projektov z oblasti únavového poškodzovania materiálov a jeho monitorovania. Je autorom a spoluautorom troch priemyselných úžitkových vzorov z oblasti merania deformácií a napätí v prevádzkových podmienkach. V priemyselnej praxi je riešiteľom mnohých výskumných projektov a autorom a spoluautorom desiatok expertíz, posudkov a analýz z oblasti prevádzky strojných konštrukcií (posudzoval napr. pevnostnú bezpečnosť kalotového ložiska použitého pri otáčaní mosta Apollo). Vybudoval unikátne Laboratórium prevádzkovej únavovej životnosti a nedeštruktívnej diagnostiky materiálov na Strojníckej fakulte. Je členom viacerých vedeckých výborov medzinárodných konferencií (ICSI 2019, VAL4 2020,...).
[Capture.png]

Dr. Ladislav Sobotka

se dlouhodobě zabývá nejnovější výkonovou elektronikou a jejím použitím v elektrické trakci, zakladatel IGBT technologie v oblasti železničních vozidel (Metro Praha, předměstské jednotky řady 471, lokomotivy 109E a E 68000 a řada dalších trakčních pohonů pro kolejová vozidla). Na základě dlouhodobé praxe v oblasti vývoje kolejových vozidel dokáže kvantifikovat nebezpečné stavy a rizika, zkušenosti se zabezpečovacími systémy a jejich rušením. Je autorem řady zahraničních článků a přednášek. V poslední době se intenzivně zabývá vysokonapěťovou výkonovou elektronikou pro nejvyšší výkony. Je členem Vědecké rady ZČU v Plzni od roku 2006 a má za sebou řadu přednášek na univerzitách ČVUT, Univerzita Pardubice a ZČU. Přednášel na světovém kongresu výkonové elektroniky Euripides. Je řadu let  vedoucím sekce Trakce na Pohonářské konferenci v Plzni.

Nejvýznamnější projekty:

1985 -1989: První asynchronní lokomotiva ŠKODA 85E
1984- 1987: Lokomotivy ŠKODA druhé generace 69E,71E,70E
1994 -1998: Modernizace vozů metra pro DP Praha
1996 – 2000 Elektrická výzbroj 471 – CityElefant s HV IGBT tranzistory pro napájecí systém 3 kV DC
1998-2000: Tramvaje pro Portland (USA)
2004-2015: Elektrická výzbroj pro tramvaje ŠKODA 14T ¨
2005-2008: Vývoj motoru s permanentními magnety pro stoprocentně nízkopodlažní tramvaj 15T
2011-2015: Projekt 80 elektrických lokomotiv pro turecké dráhy TCDD, návrh elektrické a mechanické výzbroje, spolupráce s firmou ROTEM (Jižní Korea), zodpovědnost za kompletní design
2016-2019  Projekty vlaku metra s IPMS trakčními motory – direct drive a SIC technologií pro čínské město Suzhou
2018 -   elektrická výzbroj pro tramvaje Manheim

Je zakladatelem ŠKODY ELECTRIC a po celou dobu tj. od 1.1. 2003 je statutárním zástupcem této firmy. V letech 2006-2011 byl členem Dozorčí rady ŠKODY TRANSPORTATION. Od roku 2018 je členem Vědecké rady  FEL ZČU.

[krepela.png]

Ing. Jan Křepela, Ph.D.

je vedoucí výzkumu a vývoje ve firmě WIKOV MGI, a.s. v Hronově. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství na VUT Brno, obor Stavba výrobních strojů a zařízení. Během své profesní dráhy pracoval jako vedoucí vývojové skupiny soustružnických center ve firmě Kovosvit MAS, dále pak v TOS, a.s. Čelákovice jako samostatný vývojový konstruktér. Také měl v řešení celou řadu úspěšných vývojových projektů v rámci operačních a grantových projektů.

PetrGaman1.jpg

Ing. Petr Gaman

je technologický konzultant a expert pro oblast elektromobility, bateriových systémů a nabíjecí infrastruktury. V současnosti je výkonným ředitelem technologické firmy AERS s.r.o., která vyvíjí a dodává inteligentní systémy na ukládání a dynamické řízení toků elektrické energie s využitím lithiových baterií. Je absolventem ZČU v Plzni, fakulty elektrotechnické, celoživotně působí v elektrotechnickém průmyslu a zaměřuje se na R&D projekty v oblasti elektromobility a využití baterií. Během své profesní dráhy pracoval jako technický ředitel ve firmách Škoda Electric, Flextronics Czech a Hutchinson.

[DSC_9059_final_1.png]

Ing. Michal Tchir

je výpočtář společnosti Siemens. Kariéru začínal ve společnosti Škoda Auto, kde získal pevné základy z oblasti výpočtů pomocí MKP. Následně spolupracoval na vývoji vysokonapěťových plynem izolovaných rozváděčů Siemens, kde nabyl zkušenosti z výpočtů na špičkových produktech v oblasti energetiky. V této společnosti se momentálně věnuje vibračním a únavovým konečno-prvkovým analýzám pohonných jednotek elektromobilů. Plní osobní misi zkrátit vývojový čas a zvýšit kvalitu produktů pomocí simulací.


Možnost ubytování je přímo v Hotelu Park Holiday:

Dvoulůžkový pokoj Superior - jedna osoba 2100,- za noc včetně snídaně.
Dvoulůžkový pokoj Superior - dvě osoby 2500,- za noc včetně snídaně.
 

Registrační poplatek (zahrnuje vložné a občerstvení během konference) Cena při registraci do 20.08.2021 Cena při registraci po 20.08.2021
Celá konference 4 000 Kč 5 000 Kč
CAE Forum 3 000 Kč 4 000 Kč
CAE Forum + IoT workshop 3 000 Kč 4 000 Kč
ELMAG Forum + IoT workshop 3 000 Kč 4 000 Kč
ELMAG Forum 3 000 Kč 3 600 Kč


Parkování je pro účastníky po celou dobu konference zdarma.

Pečlivě připravený PROGRAM KONFERENCE.
Těšíme se na opětovné setkání,
tým TechSim.

Přihláška na konferenci

Na konferenci se můžete přihlašovat již nyní pomocí registračního formuláře.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies