Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

Simcenter FloTherm

Simcenter FloTherm je výkonný balíček softwarů pro výpočty dynamiky tekutin (CFD) pro proudění a přestupy tepla v elektronických zařízeních a jejich okolí. Výsledkem použití Simcenter FloTherm je ušetření času při prototypování jednotlivých komponent a desek až po kompletní systémy a datová centra.

[page_produktySiemens/product_29.png]

Simcenter FloTherm je snadnou cestou pro optimální teplotní návrh elektroniky, návrh a teplotní simulace PCB desek a vytváření kompaktních modelů IC komponent.

[page_produktySiemens/product_28.png]

Proč Simcenter FloTherm?

 • Zrychlený proces tepelného návrhu
  Simcenter FloTherm lze integrovat s MCAD a EDA nástroji. Vytváření modelů je usnadněno možností XML importu. Dalšího zrychlení je dosaženo automatickým zpracováním výsledku výpočtu. Automatická sekvenční optimalizace a DoE možnost snižují dobu potřebnou k dosažení optimálního konstrukčního návrhu.
 • Robustní nástroj pro síťování a rychlý řešič
  Pro dosažení přesných výsledků v krátkém časovém intervalu jsou implementovány metody SmartParts a Structured-Cartensian Method. Řešení nekonformních sítí je vyřešeno technikou „localized-grid“.
 • Inteligentní teplotní modely
  V modelech Simcenter FloTherm dochází k automatické detekci kontaktů mezi jednotlivými komponenty. Lze zjistit jaký výkon je k jednotlivým objektům připojen a dopočítat tak odpovídající ztrátový výkon sestavy. K dispozici jsou i knihovny elektroniky od velkého množství komerčních dodavatelů, jejichž použití vede k minimalizaci doby řešení.
 • Teplotní charakteristiky a analýzy komponent i celých systémů
  Simcenter FloTherm lze kombinovat s reálným měřením transientní teplotní charakteristiky získaného pomocí testovacího zařízení T3Ster. Lze tak dosáhnout návrhu čipů, integrovaných obvodů a PCB s vynikající tepelnou účinností.
[page_produktySiemens/product_27.png]

Více o Simcenter FloTherm: Simcenter FloTherm
 

TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies