Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

NVH a jízdní komfort

Možnosti výpočetních simulací dopředu predikovat chování vozu přineslo výrobcům automobilů značné úspory ve fázi vývoje a testování vozu a umožnilo výrobcům soustředit svoje kapacity na budování image značky a jízdního komfortu. Požadavky na jízdní komfort jsou ovšem propojeny s jízdními vlastnostmi vozu a jeho spotřebou.

Vzájemné propojení vlastností vozu
 

Pro posouzení vlivu jednotlivých entit je nutno řešit vůz jako jeden systém. Toto umožňuje 1D systémový simulátor Simcenter Amesim, který pro posouzení jízdního komfortu a jízdních vlastností zahrnuje následující komponenty

Spalovací motor
elektromotor a převodovku

Spalovací motor / elektromotor a převodovku

Uspořádání zavěšení kol
tlumiče

Uspořádání zavěšení kol a tlumiče

Řízení

Řízení

Pneumatiky

Pneumatiky

Brzdový systém

Brzdový systém

Karoserii

Karoserii

1D systémový přístup při návrhu celého podvozku nám umožní provést virtuální validaci systému, aniž bychom měli k dispozici fyzický prototyp. Tento přístup se nazývá Model Based Development - MBD a systémem Simcenter Amesim je plně podporován. Podpora virtuálního testování znamená vytvoření hybridního modelu, složeného z dostupných fyzických komponent a nahrazení zbytku 1D systémovým modelem. Tento přístup nám umožní mnohem větší flexibilitu, kdy můžeme modifikovat vlastnosti ostatních komponent, aniž bychom je museli vyrábět.

Vzájemné propojení vlastností vozu
 

Kvalitu jízdního komfortu NVH (Noise, Vibration, and Harshness) ovlivňují zejména následující faktory, jejich řešení potom umožňují uvedené výpočetní systémy. Firma TechSim Engineering, zajišťuje plnou podporu těchto produktů.

NVH - řešené problémy Použitý SW
Hluk při řazení, převodovky Simcenter Amesim, Simcenter 3D 
Hluk od pneumatik a zavěšení Simcenter Amesim, Simcenter 3D 
Aerodynamický hluk a hluk od ventilátorů Simcenter STAR CCM+, Simcenter 3D 
Přenos hluku od motoru Simcenter 3D 
Dynamické účinky start/stop systému Simcenter Amesim

Systémové modely je potřeba vždy validovat experimentálním měřením. Společnost TechSim Engineering zajišťuje kompletní měřící zařízení pro řešení problematiky NVH.

 

 
TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies