Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

Simcenter Battery Design Studio

Simcenter Battery Design Studio (BDS) je vynikajícím nástrojem digitální navrhování Li-ion bateriíí. V programu je možné detailně specifikovat vlastnosti jednotlivých článků baterií. Součástí softwaru je rozsáhlá knihovna bateriových článků s materiálovými vlastnostmi, což je nezbytné pro návrhovou fázi baterií a bateriových packů. 

page_produktySiemens/i-C3kwhRQ-X2.png

Proč Simcenter Battery Design Studio?

 • Fyzikální popis článků pomocí parametrizovaného GUI prostředí
  Simcenter Battery Design Studio nabízí standardizované specifikace bateriových komponent. Každá součást baterie může být detailně definována.
 • Integrované prostředí pro návrh a simulaci baterií
  Simcenter BDS nabízí několik úrovní výkonnostních modelů - makrohomogenní modely dovolují nahlédnout do elektrochemie článků. Lze tak simulovat např. mechanismus ztráty napětí během pracovního cyklu nebo vypočítat distribuci tepla na elektrodě.
 • Řešení komplexních multifyzikálních úloh díky snadnému propojení se Simcenter STAR-CCM+
  Pro propojení se softwarem Simcenter STAR-CCM+ je generován TBM soubor, pomocí něhož je možné vypočítat elektro-termální simulaci celého bateriového modulu.
 • Design Exploration - automatická optimalizace konstrukce a výkonu bateriových článků
  Již v prvotní fázi návrhu lze identifikovat jakým způsobem je možné zlepšit tepelné vlastnosti bateriových packů, které nemusí být kvůli neúčinnému rozdělení chladícího média vždy optimální. Špatné chlazení baterií pak může mít vliv na elektrický výkon přehřátých článků nebo na celkovou životnost článku (a s tím související bezpečnost).
 • Snadné propojení se systémovými simulacemi
  Empirický model vytvoření v Simcenter BDS umožňuje export potřebných parametrů pro vytváření modelů celého systému (který může být proveden např. v Simcenter Amesim). Chování navrženého battery packu pak může být posouzeno v simulaci celých systémů, např. pro elektrické kolejové vozidlo, letadlo, nebo chytrý dům. 
[page_produktySiemens/i-J93zSth-M.jpg]

Více o Simcenter Battery Design Studio : Simcenter Battery Design Studio

TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies