Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

Blog

Slyšeli jste o řešení OptiAssist pro Simcenter 3D?

30/07/2021

Možná vám neuniklo, že v našem portfolio se nachází mimo jiné produkt OptiAssist. Své využití našel u firem Sonnenwagen, D2H Group, Západočeská univerzita v Plzni nebo Ineos Team UK.

[page_produktySiemens/1580936602298.jpg]GLOBÁLNĚ VYUŽÍVANÝ NÁSTROJ PRO OPTIMALIZACI

Ředitel inženýringu firmy D2H, Matthew Hicks říká: "Měli jsme řadu strukturálních kompozitních projektů a prováděli jsme tyto analýzy a optimalizace velmi manuálním přístupem. Jak se však systémy stávají komplexnějšími, bylo potřeba zvolit automatizovanější přístup optimalizace, který nám i našim klientům zajisté pomohl tyto projekty realizovat v mnohem rychlejším čase.“ Netají se ani tím, že velmi důležitým faktem při rozhodování byla možnost implementace přímo do NX/Nastranu, který ve firmě používají, což znamenalo bezproblémový začátek využívání OptiAssistu.

Dave Jonson, team leader vývoje ze sportovní stáje INEOS TEAM UK, který se umisťuje v čele mezinárodních soutěží v jachtaření má na simulace jasný názor:  „Simulace hraje při vývoji lodí naprosto klíčovou roli. Čím více konceptů můžeme procházet a vyhodnocovat, tím větší hodnotu přidáme.“ Tento přístup jim samozřejmě přináší nemalou konkurenční výhodu. O tom, jak se jim podařilo snížit čas optimalizace ze dne na hodinu už dříve psal Siemens.
 

Vystrizek(10).png 
PLATFORMA OTEVÍRAJÍCÍ OPTIMALIZACI KONSTRUKCÍ NA NOVÉ ÚROVNI

OptiAssist je nástrojem vyvinutým na míru vývojářům, kteří bojují se skořepinovými nebo kompozitními konstrukcemi od společnosti GRM.

Metody optimalizace návrhu nejsou nové, ale jejich přijetí do technického vývoje zůstává relativně nízké; často jsou používány pouze „odborníky na optimalizaci“. OptiAssist pro Simcenter 3D staví na zkušenostech GRM s aplikací optimalizace designu ve vývoji v reálném světě a poskytuje rozhraní, které vede inženýry a umožňuje jim odemknout možnosti optimalizace.

OptiAssist pro Simcenter 3D je plně integrovaný doplněk pro uživatele Simcenter 3D, navržený tak, aby odemkl sílu strukturální optimalizace pomocí modulu Nastran Optimization (SOL200). Cílem OptiAssist je poskytnout jednotné optimalizační prostředí, které rozšiřuje dostupné metody strukturální optimalizace a výrazně zjednodušuje celý proces.

V čem všem vám OptiAssist může pomoct?

     1) Optimalizace tloušťky materiálu skořepinových konstrukcí (tutorial)
     2) Topografická optimalizace skořepinových konstrukcí (tutorial)
     3) Optimalizace volného tvaru skořepin (tutorial)
     4) ​Optimalizace kompozitů (tutorial)


[Picture1(4).png]
 
Hlavní benefity tohoto nástroje pak jsou:
  • Snížení počtu iterací a tedy zkrácení vývojového času konstrukc
  • Zohlednění většího počtu požadavků na konstrukci v rámci výpočtu
  • Plynulé provádění úloh ve známém prostředí
  • Zkrácení doby vývoje laminátových konstrukcí
  • Maximalizace potenciálu kompozitních materiálů

Brožura ke stažení zde.

TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies