Sjednejte si s námi schůzku, rádi Vám řekneme více: 222 286 116, info@techsim.cz
Průmysl se mění… Začněte včas.

Blog

[konference] ELMAG FORUM 2024

15/02/2024

23.5. 2024
Park Holiday Congress & Wellness Hotel, Praha – Benice

Vážení přátelé,

Společnost TechSim Engineering – Solution Partner společnosti SIEMENS si Vás dovolují pozvat na 5. ročník odborné konference ELMAG Forum 2024 – letos s podtextem „Naučíme vás navrhovat bateriové úložiště pro mobilitu nebo průmysl“. Letošní konference je netradičně pojatá jako příběh dimenzování, konstrukce, výroby a bezpečného provozu bateriového úložiště krok za krokem. Co je skryto za každým krokem a na co je důležité dbát, abychom vytvořili spolehlivé úložiště s požadovaným výkonem a garantovanou životností. Celý postup je rozložený na několik částí – sekcí konference. V rámci těchto sekcí se budou k jednotlivým tématům vyjadřovat renomovaní odborníci z praxe i akademických pracovišť

Energetický management. Návrh a dimenzování bateriového úložiště
Průmyslové úložiště. Požadované funkce a očekávané vlastnosti. Potřebujeme bateriové úložiště, a pokud ano, jak velké, aby se nám investice vrátila. Představení programu na výpočet energetického systému komunální nebo firemní energetiky (fotovoltaika, kogenerace, baterie x odběrové diagramy) výsledkem je požadavek na úložiště - kapacita, rychlost vybíjení/ nabíjení, počet cyklů. Trakční baterie. Dimenzování, vlastnosti a požadavky na životnost.

Bateriové články
Rozdělení článků podle chemického složení a konstrukce a výběr nejvhodnějšího typu, ze kterého úložiště složíme tak, aby vyhovovalo požadavkům, které chceme splnit - pořizovací cena, výkon, rychlost, počet cyklů nebo životnost a další.

Konstrukční návrh úložiště a jeho výroba – BMS, chlazení
Koncepční a konstrukční návrh úložiště a jeho připojení k síti. BMS - principy, funkce. Chlazení baterií a proč je tak důležité ho simulovat - úvodní 1D systémový návrh chlazení a jeho detailní model pomocí 3D CFD. Testování článků, které chci použít a proč není dobré spoléhat se pouze na datasheety výrobců.

Provozování a bezpečnost bateriových systémů
Monitoring potřebných veličin a data, která jsou potřeba pro predikci životnosti - digitální dvojče úložiště. Jaké jsou platné bezpečnostní předpisy a podmínky jejich dodržování. Predikce zahoření a jak k němu dochází.

Registrace

Registrační poplatek je 5.400 Kč včetně DPH a zahrnuje vložné a občerstvení během konference. Pro studenty a akademické pracovníky je registrační poplatek snížený na 4.400 Kč.

Platba registračního poplatku na vyžádanou fakturu nebo přímo na účet společnosti TechSim Engineering s.r.o.:
Komerční banka,a.s. Praha 1; č.ú. 115- 942590227/0100
a jako variabilní symbol prosím uveďte IČO Vaší firmy a do zprávy pro příjemce jméno účastníka.

Zobrazení oficiální pozvánky se všemi potřebnými informacemi naleznete ZDE.

Zobrazení programu konference s řečníky a jednotlivými tématy naleznete ZDE.

Těšíme se na Vaši účast na naší konferenci. Pro registraci přejděte k registračnímu formuláři.

TechSim Engineering s.r.o., Budějovická 1550/15a 140 00 Praha 4. Ochrana osobních údajů | Cookies