Starší konference

STAR-CCM+ inženýrské inovace s CFD multifyzikálními výpočty

Kdy: 21.2.2018
Kde: Holiday Inn Prague Congress Centre

Seminář byl uspořádán s cílem informovat odborníky z průmyslového vývoje o posledních trendech v oblasti výpočetních simulací. Představen byl v současnosti nejvýkonnější multifyzikální výpočetní systém založený na CFD simulaci proudění v kombinaci s uvažováním vícefázového prostředí, pohybem pevných částic, strukturální mechanikou a elektromagnetismem.

 

 

 

 

 

 

 

 


CAE Forum 2017

Fotogalerie CAE Forum 2017

Kdy: 18. – 19. 10. 2017
Kde: Park Holiday Congress & Wellness Hotel****,
Květnového povstání 194, 103 00 Praha 10 – Benice. Možnost parkování u hotelu pro účastníky konference zajištěna.

2 denní konference má za cíl seznámit odborníky z průmyslového vývoje o možnostech výpočetních simulací z oblasti pevnostních, dynamických a teplotních FEA analýz, proudění CFD, magnetizmu a multidisciplinárních výpočtů s důrazem na aktuálním vývoji v těchto oblastech. Své novinky představí přední producenti výpočetního SW, přednášet budou přední odborníci z jednotlivých oblastí.


Elektromagnetické výpočty při návrhu elektrických strojů.

Infolytica-konference-4

 

Společnost TechSim Engineering si Vás dovoluje pozvat na seminář  Elektromagnetické výpočty při návrhu elektrických strojů.

Program semináře a pozvánka

Kdy: Středa 12. 7. 2017
Kde: Holiday Inn Kongresové centrum v Praze 4, ulice Na Pankráci 1684/15.

Seminář byl věnován představení výpočetních systémů MotorSolve, MagNet a ThermNet společnosti Infolytica Corporation na návrh elektrických strojů, elektromagnetické FEA výpočty a simulaci jejich ohřevu za provozu. Následoval blok věnovaný 1D systémovým simulacím v programu Siemens Imagine.Lab Amesim, kde byla na praktické úloze návrhu koncepce trakčního pohonu ukázána integrace detailního FEA elektromagnetického modelu elektromotoru do systémové simulace.   

Společnost Infolytica Corporation, založena roku 1978 přináší unikátní řešení z oblasti analytických postupů, algoritmů a numerických metod a v současnosti její produkty představují absolutní špičku v elektromagnetických výpočtech.

Odborné příspěvky budou doplněny praktickými ukázkami práce s jednotlivými programy. Podrobnosti naleznete v přiloženém programu, registrace je možná pomocí odkazu níže.

 


SIEMENS Simcenter – Simulacemi k inovacím

TechSim Engineering – solution Partner společnosti SIEMENS si Vás dovoluje pozvat  na specializovaný seminář zaměřený na možnosti poslední verze programů SIEMENS Simcenter.

Kde: Holiday Inn Hotel – Praha
Kdy: středa 8. února 2017, 10:00 – 16:15

Seminář byl uspořádán s cílem informovat odborníky z průmyslového vývoje o posledních trendech v oblasti výpočetních simulací. Představeny budou novinky z oblasti 3D pevnostních a teplotních FEA analýz, proudění CFD a multifyzikálních analýz –  SIEMENS Simcenter 3D a 1D.

Program konference

siemens-partner


 

CAE Forum 2016

Společnost TechSim Engineering si Vás dovoluje pozvat na 2. ročník nezávislého fóra věnovaného posledním novinkám z oblasti virtuálního prototypování.

1

1
Obrázek 1 z 30

Kde:    Park Holiday Congress Hotel, Praha – Benice
Kdy:    14. – 15. září 2016

2 denní konference má za cíl seznámit odborníky z průmyslového vývoje o možnostech výpočetních simulací z oblasti pevnostních, dynamických a teplotních FEA analýz, proudění CFD, magnetizmu a multidisciplinárních výpočtů s důrazem na aktuálním vývoji v těchto oblastech. Své novinky představí přední producenti výpočetního SW, přednášet budou přední odborníci z jednotlivých oblastí.

Program fóra ke stažení zde: Program CAE Forum 2016

 

Partněři konference:

partneri

Představení přednášejících

Dr. Durrell Rittenberg
Název příspěvku: The impact of modern multi-disciplinary simulation on improving Aircraft System Design.
Durrell
Director of Aerospace and Defense Sector – CD-adapco Siemens.


Ing. Milan Zajíček, Ph.D.
Název příspěvku: Návrh technologických zařízení zemědělských staveb pomocí CFD.
Milan_Zajicek
Dlouholetý příznivce, propagátor a aktivní uživatel CFD. V současné době je zaměstnán v Ústavu teorie informace a utomatizace AV ČR, v.v.i. jako správce počítačového systému a vědecký pracovník oddělení zpracování obrazové informace. Zde uvedené výsledky pocházejí ze spolupráce s katedrou technologických zařízení staveb České zemědělské university.

&nbsp


Prof. Ing. Jan Macek, DrSc. a Doc Ing. Oldřich Vítek, PhD.
Název příspěvku: Přínos moderních simulačních metod CFD pro vývoj a optimalizaci spalovacích motoru.
jan_macek
Vedoucí Výzkumného centra Josefa Božka
Od roku 1991 vede Ústav automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel. V letech 1997 až 2000 byl děkanem fakulty strojní ČVUT, od roku 2006 je proděkanem pro vědu a výzkum. V roce 2007 se stal vedoucím Výzkumného centra Josefa Božka.

 

 


Doc. Ing. Jiří Polanský, Ph.D.
Příspěvky:

  • Simulace proudění CFD. Přehled současně dostupných metod pro řešení problematiky proudění.
  • CFD simulace vícefázového proudění – přístupy a možnosti aplikace.

polanskyjiri

Technický konzultant firmy MECAS ESI a hostující docent na University of Leeds.
Dlouhodobě se zaměřuje na matematické i experimentální modelování proudových a tepelných jevů. Má zkušenosti s řešením vědeckých a pedagogických projektů v oblasti energetiky, mechaniky tekutin a termomechaniky. V současné době se věnuje využití průmyslové tomografie pro výzkum vícefázového proudění a to především v aplikacích těžby ropy a plynu.

 


Ing. Matěj Sulitka, Ph.D.
Název příspěvku: Integrovaný vývoj obráběcích strojů.
sulitka
Garant oddělení Vývoje strojů
Výzkumné centrum pro strojírenskou výrobní techniku a technologii RCMT
Fakulta strojní
ČVUT v Praze
Zaměřuje se dlouhodobě na vývoj virtuálních modelů strojů a simulace virtuálního obrábění. Věnuje se výzkumu uplatnění virtuálních modelů strojů pro predikce kvality, přesnosti a skutečných časů obrábění. Je řešitelem řady projektů z oblasti vývoje strojů, funkčních uzlů, optimalizací stavby nosných struktur, nastavení řízení strojů a technologií obrábění.


Ing. Pavel Žlábek, Ph.D.
Název příspěvku: Experimentální podpora počítačových simulací – RTI.
zlabekpavel
Ředitel laboratoří
Regionální technologický institut
Fakulta strojní
Západočeská univerzita v Plzni
www.rti.zcu.cz

 


Ing. Lukáš Hurda
Název příspěvku: Numerická simulace turbulentního proudění v nízkotlaké turbínové lopatkové kaskádě pomocí metody LES.
Lukas_Hurda
Lukáš Hurda
doktorand
Katedra energetických strojů a zařízení
Fakulta strojní
Západočeská univerzita v Plzni
Doktorand působící v současné chvíli na ZČU v Plzni. Svoji diplomovou práci tvořil v rámci půlročního pobytu na Université de Mons v Belgii, kde si mimo jiné osvojil i práci s vysoce výkonnými výpočetními systémy.

 


CAE Forum 2015

Konference již proběhla

Kde:    Holiday Inn Hotel
Kdy:    12.11.2015

Seminář byl uspořádán s cílem informovat odborníky z průmyslového vývoje o posledním vývoji v oblasti výpočetních simulací. Představeny byly nové trendy z oblasti pevnostních a teplotních FEA analýz, proudění CFD, magnetizmu a multidisciplinárních výpočtů. Své novinky představili přední producenti výpočetního SW.

Program fóra ke stažení zde: CAE_Forum_2015

První ročník konference CAE Forum 2015 proběhl dne 12.11. v prostorách pražského hotelu Holiday Inn. Akce pořádaná společností TechSim Engineering a podpořená zastoupením společností HP pro oblast výkonných pracovních stanic a předním světovým producentem simulačního SW ANSYS měla za úkol představit současné trendy ve výpočetních analýzách a vize dalšího vývoje do budoucnosti a to nejenom optikou producentů simulačního SW, ale i z pohledu uživatelů z řad velkých průmyslových společností. Jakým přínosem jsou pro ně výpočetní simulace v současnosti a jaké další perspektivy využití nabízejí do budoucna.

DSC0804 DSC0801 DSC0793 DSC0785 DSC0784

Výstupy:

Návrh a troubleshooting procesních zařízení pomocí CFD, Tomáš Juřena, Jiří Vondál. (Prezentace, formát pdf):

2015_CAE_Forum-VUT_Brno