SPEED

SPEED je specializovaný analytický nástroj pro návrh elektrických strojů, jako jsou motory, generátory a alternátory včetně pohonu s měniči a jejich ovládáním. Během 25 let spolupráce s laboratoří SPEED na univerzitě v Glasgow má společnost více než 1500 mezinárodních uživatelů včetně předních výrobců, návrhářů, vývojářů a uživatelů elektrických strojů.

Pomocí SPEEDu byly navrženy tisíce strojů a miliony jich byly vyrobeny. SPEED je jednoduchý, intuitivní, rychlý a efektivní nástroj zejména pro:

• Dimenzování a předběžný návrh nových prototypů.
• Charakterizaci nových a stávajících produktů: studií účinnosti a rychlé vyhodnocení vlivu změny parametrů.


Vysoce organizovaná data programu SPEED v numerické i grafické podobě usnadňují komunikaci mezi společnostmi a často i mezi dodavatelem a zákazníkem.
SPEED lze navíc používat ve spojení s výkonnými specializovanými nástroji CAE, jako je např. STAR-CCM+ pro detailní analýzu obtížných elektromagnetických, mechanických nebo tepelných analýz.

STAR-CCM+ and SPEED cosimulations
Pro návrh elektrických strojů byl zaveden nový proces kombinující dva špičkové kódy: elektrický / elektromagnetický návrhový nástroj SPEED a CFD software STAR-CCM+.